Sherlock

Sherlock: Trailer na speciál je tady

16. října 2015 v 19:45 | tomatoAno, já žiju lidi! Nezmizela jsem, pořád oxiduju všechny kolem, jen nemám čas na blog, ale zpět k tématu.

Snad po miliardě let píšu článek o Sherlockovi - a to si pozor říkám nadšený fanoušek, měla bych se lehce stydět. Každopádně BBC nám konečně zveřejnilo něco kloudného nad čím můžeme, my nadšení fanoušci, od rána až do večera diskutovat na sociálních sítích. Respektive..Fandom se probudil. Je až neuvěřitelné, co se dá v komentářích na youtube najít za skvělé ukradnutelné citáty nebo hlášky na blog. Bohužel, je to tak, jsem prostý internetový zloděj hlášek. A opět jsem odběhla od tématu, běda mi. Takže směle dále do celého článku pro informace, které tam stejně nenajdete.

Sherlock je zpátky

4. prosince 2014 v 18:49 | tomato

Teď přichází období, kdyby budeme hýřit nadšením, protože se blíží Vánoce, vánoční Doctor Who a speciální epizoda Sherlocka.

Emmy a Sherlock

26. srpna 2014 v 18:03 | tomato

Nebudu se nějak rozepisovat, protože už o tom psala Petra a já nechci působit, že kopíruji, takže ve zkratce.

Martin Freeman: Vánoční speciál bude, ale až za rok

30. června 2014 v 11:20 | tomato


Herec Martin Freeman, známý jako náš milovaný John Watson, sdělil jednu dobrou i špatnou zprávu ve vyjádření pro The Telegraph. O co jde? Samozřejmě, že o Sherlocka. Oznámil, že vánoční speciál pro Sherlocka natočí, s tím, že už předem stanoví datum premiéry, kterého se nedočkáme zrovna v nejbližší době.

První český Sherlocon

11. června 2014 v 17:02 | tomato

Jak asi víte loni, jsem psala na blog, že se bude pořádat Who-con, který nás letos čeká znovu. Tentokrát se con nebude motat jen kolem Doctora Who,ale i kolem našeho oblíbeného Sherlocka!

Who-con se pro svůj velký úspěch letos zopakuje, přesněji od pátku 3.10. až do neděle 4.10. Vedle přednášek o Doctorovi Who se můžete těšit na dva další samostatné panely, jimiž jsou Sillycon oslavující 45. výročí od vzniku seriálu Monty Python's Flying Circus, a Sherlocon, který se bude týkat nejen velmi populárního knižního, ale i ještě více populárního televizního Sherlocka.

Bohužel pořadatelé tají na co máme těšit na prvním Sherlconu. Nejspíš půjde o různé přednášky a možné promítání epizod. Více informací, program, registraci a objednání vstupenek na oficiálních stránkách Who-conu a Sherloconu nebo na jejich facebookové stránce.

Zdroj: edna.cz

Sherlock S3: Na ČT2 již od května

9. ledna 2014 v 16:29 | tomato
Programový ředitele České televize na svém Facebooku oznámil, že třetí řada seriálu Sherlock, poběží na ČT2 už od poloviny května. Samozřejmě s českým dabingem. Takže hádám, že v květnu všichni u televize :-)

Moffat a Gatiss aneb jejich plány na další dvě série

9. ledna 2014 v 16:20 | tomato

Třetí řada Sherlock začala a znovu končí již tuto neděli. Začala po dvouleté pauze, a těkžko říct, kdy se znovu vrátí. Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss, ale už mají několik plánů, jak to bude dál se Sherlockem vypadat.

His Last Vow: Trailer

6. ledna 2014 v 18:07 | tomato
Další a finální díl třetí série nás čeká již tuto neděli. Epizoda nese název His Last Vow, autorem je Steven Moffat a režisérem Nick Hurran. V této epizodě bude Sherlock bojovat proti své nové 'Nemesis', Charlesi Augustu Magnussenovi.
Podle traileru i synopse to bude velmi napínavé. S českými titulky na Edně.


Premiéra třetí řady Sherlocka trhala rekordy

3. ledna 2014 v 17:13 | tomato

The Sign of Three: Trailer

2. ledna 2014 v 9:06 | tomato
Včera byla premiéra třetí řady Sherlocka, která začala epizodou The Empty Hearse. Pokud jste viděli včerejší epizodu, můžete se pokochat trailerem na příští epizodu, která nás čeká tuto neděli. Půjde o šťastný den Johna a Mary s kapkou vyšetřování.

Sherlock: Many Happy Returns

25. prosince 2013 v 14:01 | tomato
Včera byla na interneru zveřejněna miniepizoda Many Happy Returns, která je prequlem ke třetí serii Sherlocka. Sice video trvá jen sedm minut, ale i tak se dozvídámé hodně. Jako například, kde celou dobu Sherlock byl a co dělal. Pak zjišťujeme, že se Anderson částečně zbláznil z toho, že Sherlock je pryč a Lestrade ho nechce pochopit. Více už v CČ.

Sherlock S3: Launch trailer - Klipy z první epizody

9. prosince 2013 v 18:16 | tomato
BBC dostává rozum a konečně nám ukazuje, jak bude první epizoda The Empty Hearse vypadat. Objevil se nejen nový trailer, ale i klipy ze samotné epizody. Dozvíme se proč a jak (no úplně ne, ale náznak tam bude) vlastně Sherlock skočil, coč zajímá většinu fanoušků nejvíc. Epizoda bude odvysílána 1.1. 2014 ve 22:00.

Takže přátelé směle dál!

Sherlock S3: Promo fotky

5. prosince 2013 v 13:35 | tomato
(Klinutím do galerie)

Na svět se dostalo 33 nových promo fotek pro třetí serii Sherlocka. Prakticky se nic nového nedozvíme - možná jen to, že Molly bude mít možná nového přítele. Pak je pro nás také novinkou Johnův knírek, Mary a Sherlock válející se po podlaze (John mu dal jisto, jistě pěstí). Pokud jde o Mary začínám se na ni těšit ještě víc!

(tomato: edit. 6.11.)

Sherlock S3: Vánoční (webová) miniepizoda

4. prosince 2013 v 13:06 | tomato
Co takhle si vánoční svátky zpříjemnit něčím speciálním? Tohle zřejmě dnes zrána napadlo stanici BBC, která oznámila na své Twitteru, že o Vánocích plánují zveřejnit tzv. webovou miniepizodu. Její název zní "Manny Happy Returns", tedy "Mnoho šťastných návratů". Zatím máme jen (ne?)přesné datum odvysílání a tím je 1.svátek vánoční - 25.prosinec. Nic víc nevíme.
Šlo pouze je o Tweet, ve kterém stálo: "Sherlock byl pryč 2 roky. Někteří, ale nevěří, že je mrtvý." Zpráva může být taky dříve nebo později smazána a z epizody nebude nic.

A co si tom myslíte vy? Pište do komentářů?

Sherlock S3: Premiéra ohlášena

29. listopadu 2013 v 13:52 | tomato
Slavností premiéra bude 15. prosince, premiéra v Americe 15. ledna - dobrá, ale kdy bude oficiální premiéra v Británii?
Před Vánoci nebo na Nový rok? To čtěte dál v CČ.

#SherlockLives - První trailer na 3.serii

24. listopadu 2013 v 9:54 | tomato
Zatím první trailer na Sherlocka, který byl uveden po odvisílání 50. výročí - a je vážně skvělý trailer. Teď máme 100%, že žije :)) - vtip! Druhý trailer by měla být zveřejněn ještě dnes. Těšte se!

Sherlock S3: Original British Drama, trailer 2013

1. září 2013 v 18:00 | tomato
Ukázky ze Sherlocka. Nedýchám, mlčím jen se dívám. Sherlock a Mary na motorce - nedýchám dvojnásob. Nemůžu se dočkat a modlím se, aby třetí série byla co nejdřív.

Sherlock S3 - teaser trailer BBC

27. srpna 2013 v 9:46 | tomato
Guess who's back? Guess who's back? Guess who's back? Sherlock is back.

Nový protivník ukázal svoji tvář

27. srpna 2013 v 9:43 | tomato
Moriarty je mrtvý. Zůstává otázka, kdo další Sherlockovi zavaří mozkové buňky ? Kdo ??

Název třetí epizody!!

30. července 2013 v 18:08 | tomato
Čekat se opravdu vyplatí. Tato věta mě provází dost často a ani tentokrát mě nezklamala. Konečně jsme se dočkali. Název třetí epizody Sherlocka byl konečně prozrazen. Epizoda, která je napsána Steven Moffatem a režírovaná Nickem Hurranem se začne natáčet 29. července. Název byl překvapení, ale zároveň i ne. Všichni - včetně mě si tipovali na povídku "His last Bow" tedy "Jeho poslední poklona". His last Bow to tedy není - víceméně. Název zní "His last Vow" - "Jeho poslední slib".
Podle tipů, které udává blogerka Petra je dost možné, že jde o svatební slib Johna Watsona, Mary Morstan. V každém slibu zní: "Dokud nás smrt nerozdělí." Je tedy možné, že Mary v poslední epizodě zemře? Nebo o slib Sherlocka Holmese Johnu Watsonovi ? Ale rozhodně to tedy znovu vypadá, že budeme brečet jako želva stejně, jak u The Reichenbach fall. Tak uvidíme čeho se dočkáme.

Nick Hurran: Oficiální režisér 3.epizody Sherlocka

3. července 2013 v 10:20 | tomato
Konečný režisér třetí série Sherlocka byl konečně potvrzen, jeho jméno zní Nick Hurran. Poslední a také finálová epizoda byla napsána Steven Moffatem, ale její název bohužel nebyl odhalen. Máme, ale vodítko k této epizodě a to je jedno slovo - bow (poklona, smyčec, mašle), popravdě nevím co si mám představit.
Samotné natáčení má údajně začít na konci července. Natáčení má průběžné přestávky, aby se štáb mohl věnovat jiným povinnostem. Dvě epizody už jsou dotočeny: S3E1: The Empty Hearse a S3E2: The sign of three.
Nick na svém účtu na Twitteru ihned po ohlášení zveřejnil fotku scénáře S3E3 - dá se říct, že nás velmi rádi škádlí.

S 3e 3-script
Nick Hurran, Twitter

Nick Hurran má více jak 20 let zkušeností v oblasti televizní a filmové režie. Nechyběl ani při režírování Doctora Who.
Řežíroval několik epizod v šesté sérii a dvě oblíbené v sedmé sérii: The Asylum of Daleks a velice emotivní Angels Take a Manhattan, kde je odchod dvou společníků - "Zrzky" a "Nosáče" (Amy a Rory Pondovi). Teď dokončil režírování 50.Annivesary Doctor Who Special, které bylo napsáno Steven Moffatem. Dočkáme se v listopadu 2013.

Sherlock S3E2: Filmování dokončeno

24. května 2013 v 18:06 | tomato
Natáčení bylo dokončeno včera, 23. května - to znamená konec práce na druhém bloku Sherlocka.
Epizoda The Sing of three (Podpis tří) je po čtyřech týdnech dokončena, práce se začala v pondělí 22. dubna 2013. Druhá epizoda třetí řady, je napsána Stephem Thompsonem a režírovaná Colmem McCarthym.

Natáčelo se v Anglii a Walesu, včetně dlouhého období v Bristolu na začátku natáčení. Londýn byl také opět chvilkovým centrem natáčení pro konec této epizody. Celé se to ukončilo na jevišti v Cardiffu před 20:00 (našeho času 21:00) včerejšího večera. Výroba a štáb bude mít plánovanou pauzu, aby herci i štáb mohli plnit jiné dlouhodobě plánované povinnosti. K natáčení se znovu vrátí ke konci července 2013,na finálovou nebo-li třetí epizodu, kterou napsal Steven Moffat.

S2e2wrap
Benedict Cumeberbatch na 221B Baker Street před posledním dnem natáčení, fotil Mark Gatiss

Fotky z natáčení epizody The Sign of Three

3. května 2013 v 21:21 | tomato

Pozor Spoilery

Takže slovo k této epizodě je "svadba", fotky to potvrzují a dokonce zjišťujeme kdo si koho bere a kdo jde za svědka.

Natáčení začíná: Sherlock S3E2 The Sign of Three

25. dubna 2013 v 15:30 | tomato
První epizoda už je hotová tak se můžeme vrhnout na druhou ;)

Videa z natáčení Sherlocka

17. dubna 2013 v 10:11 | tomato
Upozorňuji, že může jít v některých případech o spoilery ;) Ještě se omlouvám, videa nejdou vložit, tak jsem přidala, alespoň odkazy
 
 

Reklama